20.10.2016

Project ,,Sinjajevina”– Draft of Nature protection study for Sinjajevina

The Municipality of Kolasin informs all interested public that the draft of Nature Protection Study for Mountain Sinjajevina is available for wide public view.

Draft of Nature Protection Study is done with financial assistance from the European Union in accordance with the rules of IPA Programme. The draft of the Study of nature protection is published on www.kolasin.me

Central public debate will be held on – 28. 10. 2016. godine in 10 hours – Center for Culture, Kolasin.

All suggestions and comments on the Draft of Nature Protection Study please submit to e-mail kolasin.predsjednik@gmail.com, or in written form to the address Municipality of Kolasin – Buda Tomovica bb, 81210 Kolasin. Deadline for submission of comments and suggestions is 8/11/2016.

Possible additional information or clarifications/questions shall be published on www.kolasin.me

Projekat ,,Sinjajevina“-Nacrt Studije i uspostavljanje zašticenog prirodnog dobra za prostor Sinjajevine EU

Opština Kolašin obavještava svu zainteresovanu javnost da je nacrt Studije za uspostavljanje zaštićenog prirodnog dobra za prostor Sinjajevine stavljen na javni uvid.

Nacrt Studije zaštite je urađen uz finansijsku podršku Delegacije Evropske Unije po pravilima IPA programa. Nacrt pomenute Studije možete naći na web stranici www.kolasin.me

Centralna javna rasprava održaće se u 28. 10. 2016. godine u 10 časova – Centar za kulturu, Kolašin. Sve sugestije i komentare na pomenuti nacrt Studije molimo dostavite na mail kolasin.predsjednik@gmail.com ili u pisanoj formi na adresu Opštine Kolašin – Buda Tomovića bb, 81210 Kolašin, najkasnije do 8/11/2016.

Eventualne dodatne informacije bice objavljenje na stranici www.kolasin.me

Preuzmite prilog