AMBASADORKA TURSKE SONGUL OZAN U RADNOJ POSJETI KOLAŠINU: istorijske veze pretvoriti u konkretne projekte

20.11.2019 Ambasadorka turske prijem 2

Postoje svi uslovi za jačanje ekonomske saradnje izmedju Turske i Crne Gore što otvara šansu i kolašinskim potencijalima i preduzetnicima da se nametnu sa svojim proizvodnim i razvojnim programima. Ovo je konstatovano na jučerašnjem sastanku sa ambasadorkom Turske, Songul Ozan, kojem su prisustvovali Milosav Bulatović, predsjednik opštine, Milan Djukić, predsjednik SO-e i Danilo Medenica, potpredsjednik opštine.

Predsjednik Bulatović je upoznao ambasadorku Songul Ozan za potencijalim opštine u oblasti poljoprivrede, turizma, drvoprerade.Razvojne mogućnosti biče uvećane skorim završetkom kapitalnih državnih investicija koje se realizuju oko Kolašina kao što su auto put Podgorica – Mateševo, put Kolašin – Berane preko Bjelasice, kompletiranje Ski centra Kolašin 1600.Sve to doprinosi povećanom interesovanju stranih investitora za Kolašin, kazao je Bulatović, izražavajući uvjeravanje da će nakon posjete ambasadorke Songul Ozan, porasti i interesovanje investitora iz Turske koji su sve prisutniji u Crnoj Gori.On je istakao da opštinsko rukovodstvo kontinuirano radi na poboljšanju kvaliteta života gradjana Kolašina a dio tih aktivnosti i kvalitetna medjunarodna saradnja pa je predložio ambasadorki i bratimljenje Kolašina sa nekim gradom iz Turske.

20.11.2019 Ambasadorka turske prijem

Ambasadorka Songul Ozan je izrazila zadovoljstvo posjetom Kolašinu za čije je turističke potencijale odavno čula.Stavila je u prvi plan istorijsku i kulturnu povezanost dva naroda, crnogorskog i turskog kao i činjenicu da je i sami Kolašin povezan sa Turskom jer se značajan broj Kolašinaca u prošlom vremenu odeslio u Izmir i njegovu okolinu.Ona je predložila da se organizuje sastanak sa investitorims iz Turske i sa dijasporom kako bi se na kvaltetniji način povezali.Istakla je da agenciji TIKA treba kandidovati konkretne projekte, da treba razmisliti o programima stipendiranja koje nude Univerziteti u Turskoj i da će svojim sunarodnicima predložiti da turistički i skijaški upoznaju Kolašin.

Milan Djukić predsjednik SO-e je pozdravljajući amnbasadorku. Čestitao na brojnim aktivnostima koje je organizovala u prvoj godini ambasadorskog mandata u Crnoj Gori vjerujući da će i gradjani Kolašin imati benefite on njenih konkretnih aktivnosti.Danilo Medenica je ponovio istorijske veze Kolašina sa Turskom i upoznao ambasadorku sa projektima koji su kandidovani kod agencije TIKA a to je izgradnja Centra za djecu sa posebnim potrebama, rekonstrukcija i revitalizacija nekadašnjeg turskog utvrdjenja „Barutana“ koji je kultuno istorijski spomenik.