AMERIČKA AMBASADORKA POZVALA INVESTITORE DA ULAŽU U KOLAŠIN

20.08.2019 Ambasadorka Amerike 1

Postoje značajni prostori za saradnju I intersovanje investitora iz SAD-a kada su pitanju potencijali kolašinske opštine.To je konstatovano na prilikom posjete ambasadorke SAD-a, Džudi Rajzing Rajnke Kolašinu.Američka ambasadorka je tom prilikom razgovarala sa Milosavom Bulatovićem, predsjednikom opštine,Milanom Djukićem, predsjednikom Skupštine opštine, Bojanom Kuburovićem, potpredsjednikom opštine i Veljom Jovanovićem, menadžerom opštine.

Predsjednik Milosav Bulatović je upoznao ambasadorku sa potencijalima u oblasti turizma, drvoprerade, energetike, ljekovitog bilja.U prvi plan je stavio dva kapitalna projekta koja treba da se realizuju uz partnerstvo Vlade Crne Gore ali i podršku medjunarodnih fondova – Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda i projekat toplifikacije grada.

20.08.2019 Ambasadorka Amerike 2

Dosta napora kolašinska lokalna uprava ulaže u revitalizaciju sela, pripremaju se mladi timovi koji pišu IPA projekte a sve se to dešava u ambijentu velikih državnih projekata koji se realizuju u okolini Kolašina kao što je auto – put Podgorica – Mateševo,magistralni put Kolašin – Berane i Ski centar Kolašin 1600.Vjerujemo u prepoznatljivost Kolašina kao dobrog primjera razvoja u Crnoj Gori,istakao je Bulatović.

Ambasadorka Džudi Rajzing Rajnke je kazala da je posebno emotivno doživjela ulazak u Kolašin, kada je ispred hotela „Sheraton“ ugledala američku i crnogorsku zastavu jednu pored druge.Najavila je da će u Kolašin češće dolaziti jer je podsjeća na rodni grad u državi Juti, u blizini kojeg se takodje nalazi Ski rizort.

SAD žele da ostvare dobru saradnju sa svim crnogorskim opštinama a Kolašin nudi raznovrsne mogućnosti, istakla je ambasadorka SAD-a.Ona je istakla da će američkim kompanijama koje imaju sjedište u regionu prenijeti i upoznati ih sa ekonomskim potencijalima Kolašina a najzanimljiviji bi trebalo da budu projekti turizma, drvoprerade,proizvodnje hrane i energetike.Najavljena je mogućnost uspostavljanja prijateljske saradnje Kolašina sa sličnim gradom u Americi a predsjednik Bulatović je predložio da to upravo bude rodni grad ambasadorke Džudi Rajzing Rajnke.