DELEGACIJA UDRUŽENJA CRNOGORACA IZ KULE POSJETILA KOLAŠIN: jačanje zavičajnih veza zajednička obaveza

BATO perijem Kula na B jezeru min

Predsjednik opštine Milosav Bato Bulatović je primio delegaciju Udruženja Crnogoraca iz vojvodjanskog grada Kula.

Tokom razgovora su istaknute brojne veze izmedju Kolašina i Crnogoraca koji su se tokom kolonizacije poslije Drugog svjetskog rata iselili na teritoriju današnje opštine Kula.

Predsjednik Kolašina, Milosav Bato Bulatović je podsjetio da je plan lokalne uprave da organizuje intezivne kontakte i komunikaciju sa Udruženjima Crnogoraca u regionu. Posebno smo vezani za Udruženja Crnogoraca koji djeluju u sredinama gdje ima dosta iseljenika iz kolašinskog kraja.

BATO prijem Kula majica min

Potvrda kvalitetnih veza Crnogorskim asocijacijama u regionu je i poziv Kolašinu da bude učesnik „Lučindanskih susreta“ u organizacuji Nacionalne zajednice Crnogoraca u Hrvatskoj i Zajednice Crnogoraca grada Zagreba.

BATO prijem Kula razgovor bolja min

Predstavnici Udruženja Crnogoraca iz Kule su se zahvalili na gostiprimstvu kolašinskim domaćinima koje su upoznali sa brojnim aktivnostima koje Udruženje organizuje na čuvanju crnogorskih običaja i tradicije u Vojvodini.

Nakon razgovora organizovan je obilazak Nacionalnog parka „Biogradska gora“ i šetnja stazom oko Biogradskog jezera.

BATO prijem Kula zastava min