DELEGACIJU KOLAŠIN PRIMIO MILAN BANDIĆ, GRADONAČELNIK ZAGREBA: saradnjom gradova, saradjuju i države Crna Gora i Hrvatska

28.10.2019 Delegacija opstine Hrvatska 1

Raduje me što je baš Kolašin ove godine učesnik tradicionalnih „Lučindanskih susreta“ koji potvrdjuju aktivnosti Crnogorske zajednice u Hrvatskoj na čuvanju veza sa zavičajem ali i kvalitetnu saradnju sa sredinom u kojoj sada žive, istakao je Milan Bandić, gradonačelnik Kolašina na prijemu koji je organizovao za delegaciju iz Kolašina koju je predvodio Milosav Bulatovič, predsjednik opštine.

On je naglasio da se ovakvim susretima i manifestacijama potvrdjuju i dobri odnosi Hrvatske i Crne Gore, ističući da je saradnja izmedju dvije države na svim poljima sve kvalitetnija. Milosav Bulatović, predsjednik Kolašina se zahvalio na prijemu i upoznao gradnočelnika Bandića sa prirodnim i ekonomskim potencijalima koji je će dobiti na vrijednosti i valorizaciji kada se naredne godine završi auto put od Podgorice do Kolašina. Bulatović je naglasio značaj regionalne saradnje kojom se potvrdjuju dometi crnogorskih integracija a posebno se zahvalio susjednoj Hrvatskoj što je ,kao članica EU, dobrosusjedski partner Crnoj Gori na njenom evropskom putu.

28.10.2019 Delegacija opstine Hrvatska 3

Delegacija Kolašina u kojoj su još i Milan Djukić, predsjednik SO-e, Danilo Medenica, potpredsjednik opštine,Veljo Jovanović,menadžer opštine,Aleksandar Vlaohović, direktor LTO,Radmila Šuković, šefica kabineta predsjednika opštine i Damjana Bulatović iz službe menadžera, posjetila je i Crnogorski Dom.U razgovorima sa čelnim ljudim zajednice Crnogoraca u Hrvatskoj i Zagrebu, upoznali su se sa aktivnostima zajednice gdje dominiraju inicijative na jačanju kulturnih veza izmedju dvije države.

28.10.2019 Delegacija opstine Hrvatska 2

28.10.2019 Delegacija opstine Hrvatska 4

28.10.2019 Delegacija opstine Hrvatska 5