GRAĐANI KOJI PRIVREMENO BORAVE U NAŠEM GRADU DA POŠTUJU MJERE KAO I KOLAŠINCI

Milosav Bato Bulatovic

Predsjednik Opštine Milosav Bulatović je izrazio zadovoljstvo što proteklog vikenda, kada su inače najduže zabrane dužine kretanja,na području kolašinske opštine nije bilo ni jednog kršenja mjera Vlade i NKT-a.Time je potvrdjena disciplina i odgovornost Kolašinaca koja traje mjesec dana i koja je rezultirala time da još uvijek u gradu nema inficiranih korona virusom.

Sa druge strane Bulatović je kazao da Opštinskom timu za zaštitu i spasavanje čiji je on predsjednik, stižu brojne primjedne od gradjana Kolašina na ponašanje onih koji privremeno borave u Kolašinu.Očekujemo od njih da prihvate i sprovode sve mjere Vlade i NKT-a koje im inače nijesu nepoznate.

  • Ovo upozorenje Opštinskog tima za borbu protiv zaraznih bolesti, nije pokušaj,ni namjera da zabranimo dolazak u Kolašin.Ali imamo pravo da tražimo od svih koji privremeno borave u Kolašnu, da se maksimalno poštuju pravila, kao što ih poštuju Kolašinci.Naš grad nije „slobodna teritorija“, nego je teritorija disciplinovanih, odgovornih i organizovanih ljudi koji su upravo time učinili da još uvijek nemamo infciranih od korona virusa.Zbog toga vjerujemo da će oni koji privremeno borave u našem gradu i sami dati svoj doprinos da Kolašin nastavi da se uspješno bori protiv korona virusa i da ne bude inficiranih, istakao je Bulatović.

Jelena Zindović, specijalista internista u kolašinskom Domu zdravlja i član Opštinskog tima za zaštitu i spasavanje je takodje pohvalila Kolašince da su veoma disciplinova i da poštuju mjere koje su propisane u zaustavljanju širenja virusa Covid 19.

15.04.2020 DR.Jelena Zindovic

  • Ali ne smije biti opuštanja u borbi da se epidemija zaustavi. Zato apelujemo na sve one koji trenutno borave na području naše opštine a dolaze iz drugih gradova,da treba da budu posebno disciplinovani i odgovorni.Najprije odgovorni prema sebi, svojim porodicama a onda rema svom okruženju i nama mještanima Kolašina.Oni koji imaju vikend kuće,treba da se jave predsjedniku Mjesne zajednice ili na telefon 067 616 303 u kolašinsko Domu zdravlja.Ko dolazi iz sredina gdje je registrovan virus korone, treba da se javi kako bi ispiunili zakonsku obavezu kućne izolacije.Zdravstveni radnici Doma zdravlja u aktuelnoj situaciji ulažu maksimalne napore,gradjani Kolašina strpljivo i odgovorno „ostaju doma“ pa očekujemo i tražimo da se ponašaju i oni koji privremeno borave u Kolašinu,naglasila je Jelena Zindović.

Dr.Drašković