KUD na Biogradskom jezeru i Kotoru

KUD BJ 13 06 2015

Prethodnog vikenda KUD „Mijat Mašković“ je održalo čak dva nastupa. Prvi na Biogradskom jezeru, a drugi u Kotoru.

 

U  okviru dočeka diplomatskog kora na manifestaciji „Pješačenje sa ambasadorima“  KUD je  prezentovano igračko – muzičko nasljeđe kolašinskog kraja, što je na diplomate ostavilo izuzetan utisak, naročito zbog toga što je riječ o autentičnim crnogorskim igrama i pjesmama koje se rijetko mogu vidjeti na scenama a savršeno se uklapaju u turističku ponudu sa etno predznacima.

Istog dana – samo uveče, u predivnom ambijentu kod tvrđave na Trojicama kod Kotora, ansambl se predstavio igrama i pjesmama iz okoline Kolašina, a pjevačke grupe su izvele nekoliko šaljivih pjesama iz Boke i Rovaca i Morače. Na poziv domaćina gospodina Gojka Kustudića koji je prepoznao kvalitet i specifičan program, uz renomirane umjetnike kakvi su KUD Kotor 13 06 2015Danica Nikić, Slobodan Marunović, Pjevačko društvo „Grbalj“, FA „Nikola Đurković“ i mnogi drugi, KUD „Mijat Mašković“ je dokazalo zavidan kvalitet i ponovo oduševilo neobičnim prikazima naše tradicije. Voditelj programa bio je Miomir Maroš.