Na Sinjavini neće biti vojnih baza, niti će se uništavati naoružanje

10.11.2018 Savina voda Sinjavina

Na sastanku koji je održan u Ministarstvu odbrane i kome su prisustvovali ministar Predrag Bošković sa saradnicima i predsjednik Opštine Milosav Bato Bulatović sa saradnicima je potvrdjeno da se na planini Sinjavini neće graditi NATO baze, niti će se unistavati naoružanje.

Ministar Predrag Bošković je potvrdio da će se na Sinjavini izgraditi vojni poligon koji će se dva puta koristiti za gadjanje i to periodima kada to neće smetati stočarima.

       10.11.2018 Predrag Boskovic Bilo je pokušaja da se zloupotrebi naš plan da na prostoru Sinjavine izgradimo vojni poligon.Neće biti nikakve NATO baze, neće se uništavati višak naoružanja niti neeskplodirane eksplozivne naprave.Dva puta godišnje će biti organizovano gadjanje i upotrebiće se manje eksploziva nego što se za jedan na upotrijebi na gradilištu auto-puta Bar – Boljari,naglasio je Bošković.

Iako se radi o državnom zemljištu, Vojska Crne Gore je tražila saglasnost od opština na čijoj se administrativnoj teritoriji nalazi budući vojni poligon.Mojkovac i Šavnik su dali saglasnost a uskoro će to uraditi i Kolašin, potvrdio je Milosav Bato Bulatović, predsjednik Opštine.

       10.11.2018 Predrag Boskovic SinjajevinaVjerujem da su naši gradjani shvatili da Vojska Crne Gore svuda donosi dobro.Imali smo problem sa nepotrebnomi političkom kampanjom koja je vodjena na neargumentovan i subjektivan način.Sada jer sve razjašnjeno i Vojska Crne Gore će biti pravi partner i mještanima koji su komšije Sinjavine ali i brojnim projektima koje planiramo u Opštini.Prije svega je to rekonstrukcija seoskih i puteva ka katunima od kojih će koristi imati stočari koji izdižu na Sinjavinu.Takodje očekujemo da nam Vojska Crne Gore pomogne oko obaloutvrda na Svinjači i u opremanju Službe zaštite i spasavanja, najavio je Bulatović.