Objavljen javni Konkurs za raspodjelu sredstava iz budžeta opštine opredijeljenih za podršku ženskom preduzetništvu za 2020.godinu

02.10.2020 Zensko preduzetnistvo

U cilju jačanja podrške ženskom preduzetništvu, a samim tim i unapređenje poslovnog ambijenta i pospješivanje ekonomskog razvoja Opštine Kolašin je raspisala Javni konkurs za raspodjelu sredstava iz budžeta opštine opredijeljenih za podršku ženskom preduzetništvu za 2020.godinu. Specifični ciljevi su otvaranje novih radnih mjesta, podsticanje konkurentnosti privrede, ohrabrivanje inovativnosti i kreativnosti, unapređenje turističkog proizvoda, diverzifikaciju turističke ponude i sl. ciljevi definisani strateškim dokumentima Opštine Kolašin.

Pozivaju se žene koje su kao fizička  lica registrovane kod nadležnih organa za obavljanje privredne djelatnosti, preduzetnice i privredna društva u kojima su žene nosioci biznisa – osnivač ili jedan od osnivača i izvršni direktor preduzeća mora biti žena (u daljem tekstu: društvo/preduzetnica) sa prebivalištem, odnosno sjedištem na teritoriji opštine Kolašin, da dostave svoje prijave na Konkurs za raspodjelu sredstava budžeta namijenjenih ženama koje žele da pokrenu ili razvijaju sopstveni biznis.

Tekst konkursa možete preuzeti ovdje.