OBRAĆANJE PREDSJEDNIKA OPŠTINE MILOSAVA BULATOVIĆA GRADJANIMA KOLAŠINA

Milosav Bato Bulatovic

Poštovani gradjani,

Kao predsjednik Opštine i kao predsjednik Opštinskog tima za zaštitu i spasavanje, želim da se zahvalim svim gradjanima Kolašina što odgovorno i discplinovano provode mjere i naredbe Vlade Crne Gore, Nacionalnog koordinacionog tijela za borbu protiv zaraznih bolesti, Instituta za javno zdravlje i Opštinskog tima za zaštitu i spasavanje.

Želim da se zahvalim gradjanima koji su savjesno i odgovorno ispunili ili ispunjavaju obaveze izolacije i samoizolacije i tako čuvajući sebe,čuvaju svoju porodicu ali i gradjane Kolašina.

Zahvaljujem se pripadnicima Odjeljenja bezbijednosti Kolašina i Komunalne policije koji su 24 sata angažovani na kontroli i nadzoru primjene propisanih mjera i naredbi Vlade Crne Gore i Nacionalnog koordinacionog tijela za zaštitu od zaraznih bolesti.

Zahvaljujem se zdravstvenim radnicima, radnicima u javnim službama i preduzećima,zaposlenim u trgovinama,bankama,Pošti.Zahvaljujemo se prosvjetnim radnicima koji posvećeno i stručno, u otežanim uslovima,organizuju nastavu na daljinu.Zahvaljujemo se i pozdravljamo naše male i velike učenike koji vrijedno uče u kućnom ambijentu poštujući poruku sa školske table „I zdravlje i znanje“

Sa pozicije lokalne uprave i Opštinskog tima za zaštitu i spasavanje,iz sata u sat pratimo razvoj situacije.Kroz saradnju sa Crvenim krstom organizuje se dostavljanje pomoći u hrani i higijenskim paketima ugroženim stanovnicima seoskog i gradskog područja.Dostavljaju se ljekovi a servisiraju se i potrebe domaćinstava koja su u izolaciji i ne mogu izaći iz kuće.Pratimo situaciju snadbjevenosti u kolašinskim trgovinama koja je zadovoljavajuća.Komunalno preduzeće čini velike napore da sve javne površine budu što čistije.

Lokalna uprava sa svojim Sekretarijatima i stručnim službama priprema set ekonomskih mjera kojima će u skladu sa svojim mogućnostima obezbijediti povoljnosti za gradjane, privrednike, poljoprivredne proizvodjače.Cilj nam je da svi zajedno damo doprinos kako bi sačuvali radna mjesta a time i ekonomsku i razvojnu supstancu naše opštine.

Uvaženi gradjani Kolašina,

Ponosno kažemo da u našem gradu nema inficiranih korona virusom.Znači, zajednički smo uspjeli u dosadašnjem toku borbe protiv korona virusa.To nas obavezuje da još većom disciplinom i odgovornošću dočekamo dane izazova koji su pred nama.Da još više smanjimo društvene kontakte.Da shvatimo da smo najbolji prijatelji, komšije, rodjaci ako smo sada fizički daleko jedni od drugih.

Kroz cijelu istoriju Crne Gore, kuća i dom su bile posebna vrijednost i snaga.Borba za kuću i dom se prenosila kao amanet sa generacije na generaciju.Ostanimo sada u domu i kući da ispunimo amanete prošlog, sačuvamo se rizika sadašnjeg i obezbijedimo budućnost našim porodicama,gradu i državi.