POČEO SPORTSKI RIBOLOV NA BIOGRADSKOM JEZERU:jedan štap, vještački mamac,fizička distanca,pored vode od 8 do 17 sati

26.04.2020 Sportski ribolov Biogradsko jezero

Novim setom mjera Javnog preduzeća Nacionalni parkovi Crne Gore,počela je sezona sportskog ribolova na Biogradskom jezeru.Sportski ribolov se mora odvijati u skladu sa Zakonom o slatkovodnom ribarstvu i akvakulturi i aktuelnim naredbama Ministarstva poljoprivrede.

Precizirano je da svi sportski ribolovci u Nacionalnom parku Biogradska gora moraju poštovati mjeru fizičke distance kao i sve ostale mjere Nacionalnog koordinacionog tijela.Dio tih mjera je da sportski ribolovci ne mogu automobilima dolaziti do Biogradskog jezeea, već da ih moraju ostaviti kod rampe na ulazu u park, gdje će inače moći da kupe dnevnu ribolovnu dozvolu po cijeni od 20 eura.

Pecanje je dozvoljeno jednim štapom pomoću vještačkih mamaca sa kupljenom dnevnom dozvolom.Sportski ribolov na Biogradskom jezeru će se odvijati od 8 do 17 sati.U ovoj prvoj fazi sportskog ribolova na Biogradskom jezeru, ribolvni štap će biti dominantno u rukama Kolašinaca i Mojkovčana.Ostali ribolovci će ka Biogradskom jezeru krenuti kada se ukine zabrana medjugradskog saobraćaja.