POLAGANJEM VIJENACA NA SPOMEN KOMPLEKS NA BREZI , OBILJEŽEN DAN DRŽAVNOSTI I DAN USTANKA : vječne Trinaestojulske poruke za vječnu Crnu Goru

13.07.2020 13.jul 1

Porukama, pjesmom sa ozvučenja, zakletvom slobodi i Crnoj Gori, tradicionalnim polaganjem vijenaca na spomen kompleks na Brezi, obilježen je 13.jul, Dan državnosti i Dan ustanka naroda Crne Gore.

Ovoga puta nije bilo tradicionalnog okupljanja i kulturno umjetničkog programa zbog poštovanja pravila NKT-a.Vijence na spomenik strijeljanim rodoljubima, položile su delegacije: UBNOR-a i antifašista, opštine Kolašin i Vojske Crne Gore.

13.07.2020 13.jul 2

Gojko Vlahović, predsjednik UBNOR-a i antifašista Kolašina je čestitajući praznike, istakao da svako ime i prezime na spomenicima Breze, priča o žrtvi za slobodu i podsjeća koliko je sloboda sveta riječ u Crnoj Gori.

  • Istorija Crne Gore je istorija borbe da sami odlučujemo o svojoj sadašnjosti i da sami planiramo svoju budućnost.To su naši amaneti na koje nas podsjećaju naše porodične tradicije ali i ovakvi spomen kompleksi kao što je herojska Breza.Snaga 13-og jula je utkana u sve što radi današnja Crna Gora .Snaga 13 jula iz 1878 i 13 jula iz 1941 godine je brana od koje se odbijaju i od koje će se odbijati svi pokušaji da se ospori i ugrozi Crna Gora.Državnost i antiašizam su istorjske vertikale ali i društvene lokomotive neprikosnovene i moderne Crne Gore, poručio je Gojko Vlahović, predsjednik UBNORA-a i antifašista Kolašina.

13.07.2020 13.jul 4

13.07.2020 13.jul 3