Posjeta ambasadora Palestine Opštini Kolašin

01.04.2017 Posjeta ambasadora Izraela

Ambasador Palestine u Crnoj Gori Rabii Hantouli boravio je 31.03.2017. u zvaničnoj posjeti Opštini Kolašin. On se tom prilikom sastao sa predsjednicom Opštine Kolašin Željkom Vuksanović.

Povod posjete palestinskog ambasadora je mogućnost saradnje između lokalne samouprave i Palestine. Ambasador je tom prilikom predsjednicu Vuksanović upoznao sa činjenicom da je ambasada Palestine u Crnoj Gori otvorena u oktobru 2016. godine kao i da je Kolašin prva lokalna samouprava na sjeveru Crne Gore koju je odabrao za posjetu. Ambasadora su naročito interesovale pogodnosti koje lokalna samouprava daje potencijalnim investitorima.

Predsjednica Vuksanović je ambasadora upoznala sa stanjem u lokalnoj samoupravi, prirodnim potencijalima kolašinske opštine kao i sa pogodnostima koje investitori mogu ostvariti ulaganjem u biznis zonu „Bakovići“.

Na sastanku je bilo riječi i o položaju palestinskog naroda i teškoćama sa kojima se oni svakodnevno susreću u svojoj domovini.