PREDSJEDNIK BULATOVIĆ PRIMIO PREDSTAVNIKE STRELJAČKOG KLUBA „GORŠTAK“: Darinka Bulatović i Jovana Popović uestvuju na Evropskom prvenstvu za juniorke

25.02.2020 Prijem strijelaca

Predsjednik opštine Milosav Bulatović je organizovao prijem za takmičarke, rukovodstvo i trenere Streljaškog kluba Gorštak.Prijemu su prisustvovale takmičarke Darinka Bulatović i Jovana Popović kao i Radosav Major Puletić i trener Veselin Vejo Vlahović.

Darinka Bulatović sa puškom i Jovana Popović sa pištoljem su na nedavnom prvenstvu Crne Gore imale izvaredan nastup – ne samo da su osvojike titule državnih prvaka već su postigle i izvanredne rezultate.Tako su izborile i nastup na prvenstvu Evrope u preciznom streljaštvu koje ove nedjelje počinje u Vroclavu, u Poljskoj a takmičiće se u kategoriji juniorki.

Predsjednik Bulatović je izrazio zadovoljstvo i ponos zbog ostvarenih rezultata i potvrdjenog potencijala Bulatovićke i Popovićke.Sa pozicije lokalne uprave će se činiti kontinurani napori da stvore što bolji uslovi za sve sporstiste Kolašina a pogotovo za one koji postižu rezultate koji im omogućavaju nastupe na medjunarodnoj sceni.Sa rukovodstvom SRK Gorštak ćemo tražiti najbolje prostorno rješenje za budući rad kluba, istakao je Bulatović,dodajući da se Kolašin i dosadašnjom sportskom tradicijom i nedavnim dobijanjem organizacije MOSI igara ali i sportskim turizmom,afirmiše kao – grad sporta i sportista.

Predstavnici SRK Gorštak zahvalili na podršci i podsjetili da su za pet godina obučili preko 150 članova rukovanju streljačkim oružjem.Istakli su da im je prioritet traženje ili izgradnja prostora za streljanu pošto se moraju iseliti iz „stare škole“ kada uskoro počne njena rekonstrukcija.Očekuju da će 17-godišnja Darinka Bulatović sa puškom i 18-godišnja Jovana Popović sa pištoljem, koje će kao trener voditi Veselin Vejo Vlahović, ostavariti dobar rezultat na prvenstvu Evrope u Poljskoj a nije nemoguće i da ostvare olimpijsku normu.