Predsjednik Opštine Kolašin danas je u kabinetu upriličio prijem za karatiste „Gorštaka“ i rukovodstvo ovog kluba koji su minulog vikenda ostvarili zapažene rezultate na Balkanskom prvenstvu održanom u Baru.

Predsjednik Opštine Kolašin danas je u kabinetu upriličio prijem za karatiste „Gorštaka“ i rukovodstvo ovog kluba koji su minulog vikenda ostvarili zapažene rezultate na Balkanskom prvenstvu održanom u Baru.

Tom prilikom, Martinović je istakao da će u znak zahvalnosti zbog brojnih medalja i nagrada Opština Kolašin sufinansirati 16.000 eura aktivnosti Ministarstva sporta i Uprave za imovinu kako bi ovaj klub i njegovi članovi dobili salu za borilačke sportove koja će im omogućiti bolje i kvalitetnije uslove za rad s obzirom da je sportska hala u državnom vlasništvu.

Takođe, predsjednik Opštine istakao je da svi rezultati ovog sportskog kolektiva treba da služe na ponos i Kolašinu i Crnoj Gori. On je naglasio da je lokalna uprava otvorena da pruži podršku u mjeri mogućeg, te da će u narednom periodu nastojati da budu mnogo veći oslonac klubu koji zaslužuje više pažnje na lokalnom nivou.

Treneri KK “Gorštak” zahvalili su se predsjedniku Opštine na svemu učinjenom kao što su ova sredstva, koja su velika pomoć djeci, i sada je na Ministarstvu sporta i Upravi za imovinu da realizuju ono što je njihova obaveza jer je i sportska hala u njihovom vlasništvu.

Istakli su da je ovakav pristup lokalne samouprave dodatan vjetar u leđa da kolašinski sportisti nižu ovakve i slične rezultate i u narednom periodi kako bi na što bolji način prezentovali grad.

Zlatne medalje u Baru osvojili su Milovan Janković (kate, 2014), Lazar Rakočević (do 52, 2011), Luka Đuric (do 47, 2011) i Ivona Vlahović (preko 54, 2010), a bronzane Monika Dulović (do 37, 2013), Uroš Samardžić (do 45, 2013) i Nemanja Dožić (do 40, 2012).