Predsjednik Opštine Kolašin Petko Bakić i izvršni direktor Fonda za zaštitu životne sredine Draško Boljević potpisali Memorandum o saradnji

Predsjednik Opštine Kolašin Petko Bakić i izvršni direktor Fonda za zaštitu životne sredine Draško Boljević potpisali su Memorandum o saradnji.

“Svrha ovog dokumenta koji smo danas formalno verifikovali je ne samo institucionalno osnaživanje odnosa Eko-fonda sa jednom od najperspektivnijih opština u Crnoj Gori, što Kolašin s pravom jeste, već i jasna namjera da kroz realizaciju zajedničkih projekata usmjerenih na poboljšanje kvaliteta života i zaštite životne sredine i energetske efikasnosti svorimo bolje uslove za život stanovnika ovog kraja, ali i primamljivu destinaciju za sve veći broj turista koji posjećuju Kolašin, naročito u zimskim danima”, saopštio je Boljević.

Predsjednik Bakić je izrazio zadovoljstvo uspostavljanjem saradnje i potpisivanjem Memoranduma koji će doprinijeti unapređenju stanja u životnoj sredini, ali i energetskoj efikasnosti, što je jedan od prioriteta lokalne vlasti.

Predstavnici Opštine su izrazili spremnost da u budućem periodu aktivnije pristupe procesima konkurisanja, kako bi iskoristili dostupna sredstva opredijeljena od strane Eko-fonda, s akcentom na onima koja se odnose na sanaciju nelegalno odbačenog otpada, nabavku komunalne opreme, elektrifikacije grada led svjetiljkama, kao i za potrebe realizacije mjera koje idu u prilog podspješivanju energetske efikasnosti.

Sagovornici su usaglasili stavove po pitanju realizacije budućih aktivnosti i mjera, a sve u cilju, zaštite životne sredine sa jedne, i energetske efikasnosti i obnovljivih izvora energije sa druge strane.