Predsjednik Opštine Kolašin potpisao ugovore o sufinansiranju sportskih klubova

Predsjednik Opštine Kolašin Vladimir Martinović potpisao je danas ugovore sa predstavnicima sportskih klubova koji su od Opštine dobili finansijska sredstva po osnovu Konkursa o sufinansiranju rada sportskih organizacija za 2023. i tom prilikom istakao da će lokalna samouprava sa svim sportskim kolektivima raditi na izmjenama postojećeg Pravilnika o bližim kriterijumima za sufinansiranje sportskih organizacija i pozvao da se svi kolektivi uključe kako bi podjela sredstava bila pravednija, a korisnici zadovoljniji.

Predsjednik Opštine čestitao je na ostvarenim rezultatima i poželio nove sportske uspjehe i u ovoj godini.

Svi prisutni su se usaglasili da je  ulaganje u sport od velikog značaja, kako bi se stvorili odgovarajući uslovi prije svega za mlade da mogu kvalitetno da treniraju i postižu dobre rezultate i da se što više djece uključi u sportske aktivnosti.

Martinović je na kraju naglasio da će lokalna samouprava i u narednom periodu, u skladu sa budžetom nastaviti da ulaže u oblast sporta, kako bi se u što većoj mjeri podstakli zdravii stilovi života u našoj opštini.