SASTANAK OPŠTINSKOG RUKOVODSTVA I TURISTIČKE PRIVREDE: Vjeruju u dobru zimsku sezonu

11.12.2019 Turizam privrednici 1

Milosav Bulatović, predsjednik opštine je podsjetio na velika očekivanja koja grad ima od turizma i kazao da će lokalna uprava uvijek biti kvalitetan servis turističkoj privredi.

  • Radimo na infastrukturi, realizovali smo dva projekta asfaltiranja gradskih i prigradskih ulica.Pripremamo se da uz pomoć države trajno riješimo probleme vodosnadbijevanja kao i prečišćanja otpadnih voda.Izgradnjom hotela Zorana Popovića, sada imamo četiri hotela sa „4 zvjezdice“ a izvjesna je izgradnja reprezentativnih hotela na Bjelasici, Rijeci Mušovića, Brezi,najavio je Bulatović.
  • Pripreme za zimsku sezonu su počele još u septembru sa novim promotivnim materijalom a zatim je slijedilo predstavljanje kolašinske ponude na sajmu u Novom Sadu, u Zagrebu, prošle nedjelje na Primorju.Naši flajeri će biti i na graničnom prelazu Božaj da informišu turiste iz Albanije šta im nudi Kolašin ali i upozore na obavezno korišćenje zimske opreme,kazao je Aleksandar Vlahović, direktor LTO.

Od noviteta imamo klizalište koje će raditi od 21 decembra do 3 februara na Donjem Trgu.Klizaljke za djecu do 10 godina biće besplatne, djeca do 12 godina će plaćati 1 euro a stariji 2 eura po satu, Božićni bazar će takodje početi 21 decembra tako da će se sa klizalištem , stvarati turistička „gužva“ u centru grada.Autobus ka Skijalištima će imati dva polaska radnim danima i tri polaska vikendom i isto tako povratke sa Bjelasice, istakao je Vlahović i zamolio da se gosti iz pansiona usmjeravaju na prevoz autobusom kako bi se smanjile saobraćajne gužva ka Skijalištima.

Djordje Baković iz Ski centra Kolašin 1600 je kazao da je uradjeno još 2 km staza,da je cijena ski pasa 15 za odrasle a 10 e za djecu,da je parking za goste besplatan i da će regionalne zvijezde gostovati na ovom skijalištu.I Ski centar Kolašin 1450 otvara sezonu u subotu 14 decembra, cijene ostaju na prošlogodišnjem nivou a biće i dobre zabave i animacije na Jezerinama,najavila je Dijana Bulatović.Direktor Komunalnog preduzeća, Milivoje Bulatović je saopštio da je preduzeće osposobljeno sa mehanizacijom i da će biti na usluzi turističkim radnicima..Duško Raketić je pohvalio dosadašnje pripreme za sezonu i predložio da se pored Šetališta pored Tare, napravi jezero koje bi bilo atraktivno i zimi i ljeti.Ljubiša Rakočević je pohvalio rad na pripremama sezone uz ocjenu da nikada ovaj pripremni sastanak nije bio masovniji i predlog da se što više zabavnih sadržaja organizuje radnim danima jer vikendi inače imaju dobru popunjenost.

Luka Bulatović, vlasnik agencije Explorer je podsjetio na zaključke Odbora udruženja turizma i ugostiteljstva Privredne komore.Predloženo je organizovanje škola u prirodi i zimskim centrima sa obaveznim školam skijanja.Neopodno je u našem obrazovnim sistemu uvesti smjerove za rad na žičarama i obezbijediti stručne sertifikate iz te oblasti.Treba smanjiti PDV na vožnje žičarama i učiniti sigurnim elektro-snadbijevanje zimskih centara.Od Direkcije za saobraćaj tražiti da put od Kolašina do Bjelasice svakog dana u 8 sati ujutru mora biti očišćen.Insitirati na kalendaru manifestacija na skijalištima kao i skijaških takmičenja, nabrojao je izmedju ostalog Bulatović.

Na sastanku je saopšteno da je opštinska turistička inspekcija u poslednja dva mjeseca, izvršila 140 kontrola lica koja organizuju turističko izdavanje smještajnih kapaciteta.Rezultat toga je da se prijavlio i registrovalo 20 izdavaoca smještaja dok je registracija njih 10 u proceduri.

Zvanični početak zimske turističke sezone, zakazan je za subotu 14.decembar.Tada će „vrata“ otvoriti i Ski centar Kolašin 1450 i Ski centar Kolašin 1600.Dodatni planinski adrenalin na Ski centru Kolašin 1600 gdje će nastupiti grupa „Kolonija“.