ODLUKA SRK “TARA I MORAČA”: zabranjen ribolov u kolašinskim vodama

02.04.2020 RIBOLOV Tara 1

KOLAŠIN. Poštujući mjere Nacinalnog koordinacionog tijela za borbu protiv zaraznih bolesti, Sportsko ribolovni klub „Tara i Morača“ je donio odluku i zabrani ribolova na kolašinskim vodama.

Iz ovoga kluba su ocijenili da se na taj način poštuje mjera zabrane sportsko-rekreativnih aktivnosti na javnim površinama.

  • Smatramo da pod ovom mjerom Nacionalnog koordinacionog tijela, spada i zabrana sportsko rekreativnog ribolova.Istovremeno ćemo organizovati zaštitu ribljeg fonda tako da će lovočuvari biti 24 sata pored kolašinskih voda. Svi lovočuvari će imati službene legitimacije kao i potrebne Potvrde od resornog Ministarstva.

02.04.2020 RIBOLOV Tara 2

U SRK „Tara i Morača“ koji upravljaju vodama na teritoriji kolašinske opštine očekuju da ćer svi ribolovci poštovati mjere Nacionalnog koordinacionog tijela za borbu protiv zaraznih bolesti. Lovočuvari će štititi rijeke od krivolova ali i kontrolisati primjenu mjera o zabrani sportsko rekreativnih aktivnosti.

Dr.D.