U Kolašinu će se obilježiti 75 godina od zasijedanja ZAVNO-a i 70 godina od osnivanja SUBNOR-a Crne Gore

09.11.2018 Stara skola

Istorijsko zasijedanje Zemaljskog Antifašističkog Vijeća Narodnog Oslobodjenja Crne Gore i Boke koje je održano u novembru 1943 u Kolašinu i na kojem su donesene odluke kojima je vraćena državnost Crnoj Gori, biće obilježeno svečanom Akademijom koja će se 15, novembra održati u našem gradu.

Kako je na sjednici Predsjedništva UBNOR-a Crne Gore, kazao Dragan Mitov Djurović, sekretar UBNOR-a, na Akademiji koja će početi 15 novembra u 12 sati će prisustvovati najviši zvaničnici Crne Gore, medju kojima i Milo Djukanović, predsjednik države.Govornici na Akademiji će biti Zoran Pažin, potpredsjednik Vlade Crne Gore i Zuvdija Hodžić, predsjednik UBNOR.a i antifašista Crne Gore a u kulturno-umjetničkom programu koji će podsjetiti na Kolašin kao ratnu prijestonicu Crne Gore će učestvovati i KUD „Mijat Mašković“.09.11.2018 skola istorijski spomenik

Milosav Bato Bulatović, predsjednik Kolašina je, učestvujući u radu Predsjedništva UBNOR-a, je izrazio zadovoljstvo što se toliko važnih i istorijskih dogadjaja odigralo na prostoru kolašinske opštine.Ponosni smo što će se i svečanom akademijom nastaviti kontinuitet poštovanja Kolašina kao ratne prijestonice Crne Gore.Sve je to razlog da imamo puno više samopouzdanja u obavezama koje su pred nama da od Kolašina kao ratne prijestonice, gradimo prijestonicu turizma,ekologije, kulture,sporta, istakao je Bulatović, dodajući da će Kolašin biti uspješan domaćin svečanoj akademiji koja će se održati 15. novemba u Domu kulture.

09.11.2018 Bato Bulatovic kabinet II