Zahvalnost kineskog ambasadora zbog spašavanja dvojice kineskih državljana na Bjelasici

31.12.2018 LIU JIN Kina Ambasador

Ambasador Narodne Republike Kine, Liu Jin, se zahvalio Milosavu Batu Bulatoviću, predsjedniku opštine zbog požrtvovane intervencije pripadnika Službe i zaštite koji su 25.decembra uveće spasili dvojicu kineskih državljana na Bjelasici.

Pročitao sam u crnogorskim medijima da su pripadnici Službe zaštite i spasvanja,spasili dvojicu kineskih državljana na Bjelasici, u kasnoj noći, uprkos snijegu.Dirnut sam ovim humanim gestom koji u potpunosti odražava duboko prijateljstvo izmedju crnogorskog i kineskog naroda.Poslednjih godina odnosi Crne Gore i NR Kine su najbolji u istoriji.Dobra je i saradnja na lokalnom nivou a mnogi kineski gradjevinari koji rade na izgradnji auto puta, žive u Kolašinu, napisao je Liu Jin, zahvaljujući se u ime ambasade NR Kine kolašinskom predsjedniki i kolašinskim spasiocima.

Pripadnici Službe zaštite i spasavanju su u utorak 25 decembra oko 21 sata uveče,pronašli dvojicu kineskih državljana koji su prateći navigaciju zalutali u smetovima Bjelasice.

31.12.2018 Bato Bulatovic