Zvanično otvorena zimska turistička sezona. Ski opening na Bjelasici,vatromet u gradu

24.12.2018 ski opening 8

Raznovrsnim programima koje je organizovala NTO, uz podršku u partnerstvo naše Turističke organizacije i Ski centra Kolašin 1450, zvanično je otvore zimska turistička sezona.

Ski opening na Bjelasici je „ispratilo“ preko hiljadu gostiju koji su uživali u skijanju na stazama Žičare Viline vodem Ski lifta Jezerine i bejbi lifta.Pored skijanja, bile su organizovane i igre na snijegu uz muziku i uživanje u probanju mega-kaćamaka.

24.12.2018 ski opening 2U subotu, 22 decembra ,na Jezerinama je spremljen do sada najveći kačamak od kada se to jelo sprema u Kolašinu. Za pripremu kačamaka upotrijebljeno je 130 kg krompira,60 kg brašna, 35 kg lisnatog sira, 25 kg starog sira, 45 kg skorupa i spremljeno je preko 400 kilograma kačamaka.

Ski openingu na Bjelasici su prisustvovali izmedju ostalih i Nevenka Radak Kukavičić, direktorica NTO, Damor Davidović ,državni sekretar za turizam a domaćini su bili Milosav Bato Bulatović, predsjednik Opštine, Aleksandar Vlahović, direktor LTO, Dijana Bulatović, direktorica Ski centra Kolašin 1450 koji je obezijedio 50 odsto popusta za korišćenje ski pasova.

U večernjim satima Ski opening se sa Bjelasice „spustio“ u centar grada gdje je na Trgu Boraca, organizovan koncert grupe „Senkina đeca“.U dobroj zabavi je uživalo više stotina Kolašinaca i gostiju a besplatno se služilo pivo, kuvano vino, kuvana rakija.

Prisutne je pozdravio Milosav Bato Bulatović koji se zahvalio na saradnji Nacionalnoj turističkoj organizaciji.On je naglasio da ovako veličanstven turistički dan kojim je otvorena zimska turistička sezona, donosi samopouzdanje svima koji se bave turizmom u Kolašinu.Svi treba u poslovima koje radimo da budemo u funkciji turističke ponude i da pomognemo da turistička ponuda bude konkurentna.Povećavanjem kvaliteta turističke ponude, povećavamo i kvalitet života u gradu, kazao je Bulatović, izražavajući uvjerenje da predstoji uspješna zimska turistička sezona.

24.12.2018 ski opening 3

24.12.2018 ski opening 4

24.12.2018 ski opening 1

24.12.2018 ski opening 7

24.12.2018 ski opening 5

24.12.2018 ski opening 6