Ambasador Austrije  u Crnoj Gori Karl Müller boravio je u posjeti Opštini Kolašin

Ambasador se  sastao  sa predsjednikom Opštine Vladimirom Martinovićem i tom prilikom zahvalio na gostoprimstvu, ističući da  je Kolašin grad prepoznatiljiv ne samo po turističkim već i kulturnim sadržajima

U razgovoru sa Martinovićem Ambasador je istakao da svaki grad ima pravo da se oduži svojim znamenitim ličnostima, kakva je bio počivši mitropolit Amfilohije koji je bio značajna ličnost, kulturni djelatnik, član Udruženja književnika.

Na sastanku je na obostrano zadovoljstvo prihvaćena ideja o uspostavljanju saradnje sa nekim od austrijskih gradova što će biti snažna potpora za dalje jačanje turističke, ekonomske i kulturne saradnje ali i sticanje potrebnog iskustva iz ovih oblasti koje je od izuzetnog značaja za Kolašin. 

Martinović je tokom posjete upoznao ambasadora sa aktuelnim razvojnim planovima, kao i turističkim, privrednim i investicionim potencijalima opštine i iskazao zahvalnost ambasadoru na ogromnoj spremnosti da se Kolašin poveže sa Austrijom i njenim gradovima kako bi na taj način sticali nova iskustva koja se itekako mogu i implementrirari u dalji razvoj Kolašina.