Ambasador Poljske u Crnoj Gori Artur Dmochowski boravio je danas u zvaničnoj posjeti Opštini Kolašin

Ambasador se  sastao  sa predsjednikom Opštine Vladimirom Martinovićem i tom prilikom zahvalio na gostoprimstvu, ističući da se nada da će se bilatetalna saradnja intezivirati prije svega u oblasti turizma, kako bi poljske turiste povezali sa  Kolašinom koji  predstavlja centar kako zimskog, tako i ljetnjeg turizma na sjeveru Crne Gore. U tom cilju veoma važno je jako transportno i infrastrukturno povezivanje CG sa Polsjkom i proširenje EU.

Predsjednik Opštine je izrazio zadovoljstvo posjetom ambasadora i istako da je lokalna uprava na čijem je čelu otvorena za saradnju kako sa Ambasadom Poljske u Crnoj Gori, tako i sa svim drugim ambasadama članica EU.

Istakao je i da lokalna uprava radi na rješavanju brojnih infrastrukturnih problema, jer cilj ove lokalne uprave je da Kolašin postane prepoznatljiv evropski grad, kako svojim izgledom, tako i sadržajima koje pruža gostima.