Čestitka povodom Dana nastavnika

Milan Djukic

Koristim priliku da svim nastavnicima čestitam Dan nastavnika, 5. oktobar.

U vremenu društvene i ekonomske tranzicije uloga nastavnika je veoma važna. Razlog za to je što u današnje vrijeme ukupan razvoj uslovljavaju stručni  kapaciteti  i znanje koje upravo oblikuju nastavnici. Posvećenost nastavnika i humani angažman u procesu obrazovanja mladih u Kolašinu, visoko su pozicionirali naše školske ustanove u crnogorskom sistemu obrazovanja. Skupština opštine Kolašin, njeni nadležni Odbori, kao i sistem izvršne lokalne vlasti posvećeno će voditi računa o nastavnicima i obrazovanju u Kolašinu u budućem periodu.

Namjeravamo da u okviru svojih nadležnosti i mogućnosti doprinesemo boljem statusu nastavnika i obrazovnih ustanova u kolašinskoj zajednici. Sa željom da, kao i do sada, budu uspješni u jednom od najvažnijih poslova u našem društvu, ja svim kolašinskim prosvetnim radnicima još jednom čestitam 5. oktobar Dan nastavnika.

PREDSJEDNIK SKUPŠTINE OPŠTINE

Milan Đukić