Drugi Pazarni dan

Pazarni dan II

Drugi Pazarni dan održan je prvog avgustovskog dana na  glavnom gradskom trgu u sklopu manifestacije Udahni Kolašin.

Uz izuzetnu organizaciju i pokroviteljstvo Društva prijatelja Kolašina i ovaj Pazarni dan kao i prethodni ponudio je  posjetiocima mogućnost da uživaju u autentičnim prezentacijama ovog kraja. Uz izložbu domaće radinosti gosti i sugrađani su uživali  u degustaciji hrane kao i u muzičkom programu koji je organizovan iste večeri. Od muzičkih dešavanja koja su u zadnjem periodu obogatila kolašinsko kulturno ljeto treba izdvojiti Limske Bisere koji su 27. jula nastupili u glavnoj gradskoj ulici, dok su  30. i 31.  jula u bašti Balkan caffea bili dani elektronske muzike u organizaciji Turističke organizacije Kolašin i Balkan caffea. Od kulturnih dešavanja u gradu trenutno se izdvaja Tango kamp koji je počeo 25. jula i trajaće do 15. avgusta. Pozorišni festival  „Korifej #2“ je počeo 18. jula a trajaće do sredine avgusta. Prisutni imaju priliku da uživaju u izuzetnim predstavama u izvođenju regionalnih pozorišta. Takođe se u sklopu Korifeja realizuje dječiji teatar i niz radionica. U sklopu festivala u zadnjim danima jula  odigrane su predstave za odrasle „Policajci“ – Total teatar iz Visokog i „Bog“, Centra za kulturu Kotor,  dok su za djecu izvedene predstave „Garavi Sokak“ amaterskog pozorišta iz Prijepolja i  „Njegoš za djecu ili Kako rastu veliki ljudi“, Kotor Art.