Izložba Vuka Dabetića

izlozba vuka dabetica

Izložba slika autora Vuka Dabetića otvorena je 20.09.2014.godine u galeriji Zavičajnog muzeja u Kolašinu. U ime JU Centar za kulturu prisutne je pozdravila kustos Muzeja, Draginja Kujović.

O slikama je govorio Anastasije Radović.

„Imam posebnu čast da vam predstavim jednog izuzetnog izdanka ovih gora, pjesnika boje, Vuka Dabetića koji po prvi put izlaže pred likovnom publikom grada u kome je proveo i određeni dio svoga djetinjstva.

Upravo taj segment kao duhovni pečat prepoznatljiv je uopšte u Dabetićevom stvaralaštvu a posebno u motivima koje nam večeras predstavlja.

Ti motivi su uglavnom predjeli i poneki plod tih predjela. Na njegovim slikama izgleda kao da uvijek teče Tara sa svojim plavim virovima i okomitim kamenim obalama, sa druge strane kao da je slikar jedan od onih što su živopisali manastir Morački. Njegove slike odišu duhom drevnih fresaka. Vukove likovne kompozicije podsjećaju na muzičke simfonije“, rekao je Radović u svom izlaganju i proglasio izložbu otvorenom.

Na samom kraju zahvalio se i autor slika Vuk Dabetić.