Komunalci spremno dočekali prvi snijeg

14.12.2018 komunalno snijeg

Oko trideset centimetara snijega koje je palo tokom četvrtka popodne i tokom noći, zaposlilo je mehanizaciju Komunalnog preduzeća.

Kako je kazao Milivoje Bulatović, direktor DOO Komunalno, prvi ozbiljniji snjijeg je „dočekan“ sa četiri mašine koje su od četvrtka veče bile u pogonu.

Prema planu čišćenja snijega kojeg imamo, prioritet nam je bilo čišćenje gradskih ulica kao i ulica ka prigradskim naseljima.U petak smo krenuli ka selima i do 14 sati očistili put ka Blatini kao i Trebaljevo.Mehanizacija je u popodnevnim satima krenula ka Gornjem Lipovu.Pratićemo situaciju i na ostalim pravcima i intervenisati sa mehanizacijom, istakao je Bulatović.

Dionicu od Bablje Grede, preko Mojkovačke ulice, ulice Radoša Maškovića, ulice Dunje Djokić i dalje ka Smajlagića Polju, Biočionovićima, Rijeci Mušovića i Bjelasici, održava preduzeće Crnagoraput kao dio magistralnog puta Kolašin – Berane preko planine Bjelasice.

Zanimljivo je zabijelilo i u Donjoj Morači a pahuljice su se zaustavile na 20 centimetara visine snijega.

14.12.2018 komunalno snijeg 2