„NJEGOŠ“ IGRA U KOLAŠINU: koncert folklornog ansambla sa Cetinja, u subotu, 21 decembra, u 19 sati

19.12.2019 KUD plakat nastup sa KUD Njegos

Dobru praksu da jednom godišnje gostujući ansambl održi koncert na sceni Doma kulture, ove godine će nastaviti KUD „Njegoš“sa Cetinja.Organizator je JU Centar za kulturu a nastup Cetinjana će upotpuniti i kolašinski KUD „Mijat Mašković“

Kako je najavljeno na koncertu će biti izvedene igre i pjesme iz Crne Gore i okruženje. Solista Veselim Mileusnić i pjevačka grupa KUD-a „Mijat Mašković“ će prezetnovati vokalno nasleđe.Igraćki repertoar koncerta će pored igara iz Stare Crne Gore, Boke, kolašinskog kraja, biti dopunjen sa koreografijama i motivima iz raznih krajeva Balkana.KUD „Njegoš“ sa Cetinja je jedno od najstarijih društava u Crnoj Gori i na ovaj način se ostvaruje i unaoredjuje saradnja za kolašinskim folklornim ansamblom.

Kocert će se održati u velikoj Sali Doma kulture, u subotu 21.decembra sa početkom u 19 sati.

Cijena ulaznice je 2 eura