Održana XVII Svetosavska akademija

01.02.2017 Svetosavska 1

Sala Centra za kulturu Kolašin ponovo je bila premala za sve koji su željeli da prisustvuju Svetosavskoj akademiji. Već sedamnaesti put se uz nadahnute besjede i prigodan kulturno-umjetnički program obilježava ovaj važan praznik podsjećajući na život Svetog Save i apostrofirajući njegov duhovni i prosvjetni značaj.

Na samom početku prisutnima se obratio predsjednik Skupštine Opštine Kolašin Saša Dožić, koji je pozvao mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija da blagoslovi skup. Ovogodišnju svetosavsku besjedu održao je prof dr Savo Marković, nadahnuto i detaljno govoreći o mnogom segmentima iz života Svetog Save, analizirajući čitav njegov prosvetiteljski i državnički put.

U kulturno-umjetničkom programu učestvovali su KUD „Mijat Mašković“, hor „Sveti apostol Marko“ iz Podgorice, učenici vjeronauke pri crkvi Svetog Dimitrija u Kolašinu, guslar Maksim Jovanović kao i Ivana Žigon i Ivana Stević.

01.02.2017 Svetosavska

01.02.2017 Svetosavska 2

01.02.2017 Svetosavska 3