OPŠTINA KOLAŠIN OBEZBIJEDILA POMOĆ POLJOPRIVREDNICIMA ZA NABAVKU SJEMENSKOG MATERIJALA ZA PROIZVODNJU POVRĆA

22.04.2020 Nabavka sjemenskog materijala pomoc opstine

Sa 20.000 eura koji će biti opredijeljeni za nabavku sjemenskog materijala za sve vrste povrća,biće podržana gazdinstva i domaćinstva koja će da se bave proizvodnjom povrća.Do 30 aprila treba predati Zahtjev, potvrdu o kupljenom sjemenskom materijalu i kopiju žiro računa a maksimalma podrška po odobrenom zahtjevu je 50 eura.

Ova podrška je dio Programa podsticajnih mjera poljoprivredi za tekuću godinu a izmedju ostalog ima i cilj ubljažavanje ekonomskih posledica izazvanih korona virusom.Takodje treba da dovede do boljeg korišćenja prirodnih resursa, uvodjenje u proizvodnju novih korisnika, povećanje proizvodnje osnovnih životnih namirnica ali i da bude podsticaj solidarnsti u aktuelnim vremenima.

Kako su istakli iz lokalne uprave,pravo da se jave za korišćenje ovih sredstava imaju registrovana poljoprivredna gazdinstva kao i domaćinstva koja imaju obradivu površinu.Budućim korisnicima je upućen apel da 10 odsto od realizovane proizvodnje, doniraju Opštinskoj organizaciji Crvenog krsta koja bi je distribuirala ugroženim porodicama i pojedincima.

Za sve dodatne informacije zainteresovani se mogu obratiti zaposlenima u Agrobiznis centru – Žani Mirković (068 066 145) I Bojanu Despotoviću (068 575 144)