OPŠTINA KOLAŠIN OBEZBIJEDILA SREDSTVA ZA KUPOVINU ŠKOLSKOG PRIBORA ZA SVE PRVAKE

25.08.2021 Skolski pribor za prvake

Opština Kolašin će mališanima koji će u školskoj 2021/2022. godini pohađati I razred osnovne škole dodijeliti jednokratnu novčanu pomoć za kupovinu školskog pribora u iznosu od po 50.00 eura. Radi se o iznosu od 3.250,00 eura.

Opština Kolašin je u saradnji sa osnovnim školama na teritoriji naše opštine pribavila spisak upisanih prvaka za predstojeću školsku godinu I isti dostavila knjižari sa kojom je sklopljen Ugovor o saradnji kako bi roditelji mogli da iskoriste dodijeljene vaučere. 

Podsjećamo da je opština Kolašin i u prethodnom periodu sprovodila akcije koje se odnose na početak školovanja kolašinskih mališana, pa smo proteklih godina izdvajali iz budžeta sredstva kojima su obezbjeđivani udžbenici za sve prvake.  

Lokalna samouprava će nastaviti konceptom društvene odgovornosti i u narednom periodu.