OPŠTINSKI TIM, TUŽITELJKA MAJA ŠĆEPANOVIĆ, NAČELNIK OB MILIJA VUKANIĆ:apel gradjanima da da se pridržavaju naredbi i preporuka

16.03.2020 Optinski tim

Na sastanku kojim je predsjedavao Milosav Bato Bulatović, predsjednik Opštine i kojem su pored članova Opštinskog tima za zaštitu i spasavanje, prisustvovali tužiteljka Maja Šćepanović i načelnik OB Kolašin, Milija Vukanić, upućen je apel gradjanima da poštuju naredbe i preporuke koje su donesene u borbi protiv korona virusa.

Tužiteljka Maja Šćepanović je upozorila da je svako nepoštovanje naredbi koje je donijela Vlada Crne Gore u borbi protiv korone virusa,ima tretman krivične odgovornosti.Apelujem na svoje sugradjane da u sprovodjenju ovih mjera budemo jedinstveni i odgovorni i da izbjegnemo situaciju pokretanja krivičnih postupaka.Nepoštovanjem naredbi i mjera, na jednoj strani postajemo krivično odgovorni a na drugoj strani ugrožavamo zdravlje nas samih, porodice,sugradjana.Ona je upozorila i na dezinformacije i panike koje se plasiraju preko društvenih mreža i pozvala da se prijave takvi slučajevi kako bi se procesuirali.

Načelnik Odjeljenja bezbijednosti, Milija Vukanić je govorio o ulozi policije u primjeni donesenih naredbi i mjera.Istakao je da očekuje da gradjani Kolašina pokažu potreban nivo odgovornosti kako bi se zaštitilo sopstveno i tudje zdravlje.Treba stalno ukazivati gradjanima da budu što manje na ulici a da što više „ostanu doma“

Na predlog Milije Vukanića, dogovoreno je da se formira tim od predstavnika lokalne uprave,Komunalne policije i Odjeljenja bezbijednosti koji će obilaziti trgovine, apoteke i kontrolisati kako se naredbe i preporuke primjenjuju.

Takodje je dogovoreno da rukovodstvo opštine ima stalnu komunikaciju sa rukovodiocima trgovačkih marketa, većih prodavnica, apoteka, kako bi imali stalnu informaciju snadbjevenost.

Biće razmatrana mogućnost da se u ovakvoj situaciji još više angažuju i mobilišu volonteri Crvenog krsta koji bi organizovali dostavu potrebština starijim osobama.