PENZIONERI I OVOGA LJETA GOSTI TURISTIČKOG KOLAŠINA

02.06.2020 penzioneri

Potpisanim Ugovorom izmedju Turističke organizacije i Saveza Udruženja penzionera Crne Gore, omogućeno je pripadnicima „trećeg doba“ da za 110,60 eura omoguće sebi sedmodnevno ljetovanje ispod Bjelasice.Penzionerima će ovaj iznos plaćati u ratama a turistički angažman se odnosi na period od 1 juna do 1 oktobra ove godine.

Smještaj u dvokrevetnim,trokrevetnim,četvorokrevetnim sobama u objektima sa dvije i tri zvjezdice, koštaće 6 eura.Tri obroka u Centru za obuku „Planinar“ platiće se 9 eura tako da će sa boravišnom taksom penzionerski „turistički dan“ u Kolašinu,koštati 15,8 eura.Ukoliko se traži jednokrevetna soba, cijena smještaja je 12 eura a jedan puni pansion 21,8 eura.Planirano je da penzioneri budu smješteni u turističkim objektima „Roms Redžo“,Apartmani „ Breza“, Apartmani „Popović“,“Kod Džudovića“ i u „Vili Rakoč“.

Na radnom sastanku kojem su ispred domaćina prisustvovali Milosav Bulatović,predsjednik opštine,Lidija Lašić glavna administratorka i Dragan Bulatović, sekretar za finansije kao i Duško Perović, direktor Fonda PIO, Branko Vešović,predsjednik Saveza Udruženja penzionera Crne Gore i Ljiljana Tatić, predsjednica Udruženja penzionera Kolašina,razmatrana je i aktuelna problematika iz ove oblasti.Konstatovano je da na području Kolašina ima 1393 korisnika penzija.Najviše je starosnih,pa porodičnih i invalidskih a najmanje vojnih – svega 12.Prosječni iznos penzije je 242 eura, što je 16 odsto niže od državnog prosjeka.

Predstavnici kolašinske opštine su istakli da je briga o populaciji penzionera jedan od prioriteta u radu lokalne uprave.Tako su prvi put penzioneri Bužetom za 2020 godinu dobili i budžetsku podršku od 1.000 eura.Opština je na korišćenje Udruženju penzionera dala i prvi sprat Doma penzionera gdje se nalaze Klub i kancelarije.Suteren ovoga objekta biće dat na korišćenje Ministarstavu rada i socijalnog staranja radi otvaranja Dnevnog boravka za stara lica.