POČELA ŠKOLSKA GODINA U PET OSNOVNIH I JEDNOJ SREDNJOJ ŠKOLI: opština i ove godine kupila komplete udžbenika za sve djake-prvake

05.10.2020 Os Risto Manojlovic

Mjerenje tempetarure,maska, mahanje roditelja koji je ostao na ulaznim vratima, malo zbunjenosti a onda konačno osvojeno djačko zadovoljstvo – ponovo ste u učionici, ponovo ste sa svojim djačkim drugovima…

Ovako je bilo u pet osnovnih škola na području opštine. Prvog radnog dana, besplatni udžbenički kompleti koje je obezbijedila lokalna uprava, sačekalo je djake prvake. Kako nam je kazao Bojan Kuburović, potpredsjednik opštine, obezbijedjeno je ukupno 73 kompleta za prvake. Od toga je 64 kompleta usmjereno ka gradskoj OŠ Risto Manojlović, 6 kompleta je distribuirano OŠ Vojin Čepić u Gornjoj Morači a po jedan komplet OŠ Medjuriječje u Medjuriječju, OŠ Mosije Stevanović u Manastiru Morača i OŠ Radoslav Jagoš Vešović u Barama Kraljskim gdje takodje 1. oktobra počela nastava.

  • Lokalna uprava i na ovaj način pokazuje svoju brigu o đačkoj populaciji. Obezbijedili smo komplete udžbenika za sve prvake. Takodje smo uvijek tu da pomognemo sve inicijative koje dolaze iz škola i da u skladu sa svojim mogućnostima budemo pravi partneri. Posebno smo u obavezi da pomognemo i podržimo napor prosvjetnih radnika da u uslovima korone virusa što kvalitetnije organizuju nastavu, istakao je Bojan Kuburović, potpredsjednik Opštine  

05.10.2020 Skola 1 dan mjerenje tem

Dragica Ilinčić, direktorica OŠ Risto Manojlović je pozdravila kolege i učenike, izražavajući zadovoljstvo što je škola ponovo otvorila vrata novim znanjima a vjerujemo da će uskoro prihvatiti i sve ostale učenike koji nestrpljivo očekuju povratak u školske klupe.

  • Učenici prva dva ciklusa, ušli u školsku zgradu, odgovorno, sa maskama, uskraćeni, zbog poštovanja mjera NKT-a, da zagrle najboljeg druga ili drugaricu ili učiteljicu i učitelja. Imajući u vidu epidemiološku situaciju u kojoj se nalazimo, početak školske 2020/2021 godine biće praćen specifičnom organizacijom rada i primjenom potrebnih mjera u cilju zaštite zdravlja naših učenika i zaposlenih. Zato nam je više nego ikada potrebna saradnja škole i porodice. Uprkos trenutnoj situaciji, zajedno krećemo u nove pobjede znanja i vaspitanja, to možemo i hoćemo i vjerujemo da je pred nama toliko radosnih školskih dana, istakla je Dragca Ilinčić, direktorica OŠ Risto Manojlović iz Kolašina.

05.10.2020 Skola 1 dan ulazak

05.10.2020 skola 4