Počinje borba protiv upotrebe petardi, inspektori kontrolišu prodajna mjesta

18.12.2018 akcija petarda 0

Prema zvaničnim informacijama nadležnih organa, ukljućujući i policiju i tržišnu inspekciju, u gradu nema prodavnice koja prodaje petarde i druga pirotehnička sredstva. To stanje će se pratiti tokom predstojećih dana uz organizovanu kampanju protiv korišćenja pirotehničkih sredstava koju će voditi obrazovne institucije, NVO sektor i nadležni državni organi.

 Ovo je istaknuto na sastanku u organizaciji OB Kolašin kojem su prisustvovali i predstavnici lokalne uprave, škola, Savjeta roditelja i ostalih društvenih subjekata nadležnih da se smanji rizik ali i samo korišćenje pirotehničkih sredstava.Komandir OB Kolašin, Darko Gogić, je podsjetio da je prošlogodišnja akcija „Petarda“ bila uspješna.

Sa ponosom možemo reći da je prošle godine akcija uspješno sprovedena i da na području opštine nije bilo povrijedjenih ni od petardi, niti od drugih pirotehničkih sredstava.Na taj način smo potvrdili koliko je važna prevencija, edukacija ali kontinuirana kontrola prodajnih mjesta.I ove godine će akcija „Petarda“ imati isti plan i posebna pažnja biće posvećena kontroli prodajnih mjesta pa i na ovaj način upozoravamo trgovce da se ne uključuju u nezakonitu prodaju, istakao je Gogić, dodajući da će inspekcije kontrolisati šest prodajnih mjesta ali i sve ostale potencijalne prodavce.

18.12.2018 akcija petarda

Rukovanje pirotehnikom je opasno po zdravlje.U suprotnosti je sa zakonskim odredbama i to djeci treba da stalno objašnjavaju i roditelji i nastavnici.Akcija „Petarda“ će uspjeti ako svi budemo uključeni u nju što je naša obaveza, zaključio je Danko Gogić, apelujući na tržišnu inspekciju na stalnu kontrolu prodajnih objekata.

18.12.2018 akcija petarda 2