PODRŠKA ŽENSKOM PREDUZETNIŠTVU Javni konkurs za raspodjelu sredstava iz budžeta opštine opredijeljenih za podršku ženskom preduzetništvu za 2021.godinu

02.10.2020 Zensko preduzetnistvo

Opština Kolašin je, u  cilju jačanja podrške ženskom preduzetništvu, a samim tim i unapređenja poslovnog ambijenta i  pospješivanja ekonomskog razvoja,  raspisala Javni konkurs za raspodjelu sredstava  opredijeljenih za podršku ženskom preduzetništvu za 2021.godinu. Specifični ciljevi su otvaranje novih radnih mjesta, podsticanje konkurentnosti privrede, ohrabrivanje inovativnosti i kreativnosti, unapređenje turističkog proizvoda, diverzifikaciju turističke ponude i sl. ciljevi definisani strateškim dokumentima Opštine Kolašin.

 

Pozivaju se žene koje su kao fizička  lica registrovane kod nadležnih organa za obavljanje privredne djelatnosti, preduzetnice i privredna društva u kojima su žene nosioci biznisa  sa prebivalištem odnosno sjedištem na teritoriji opštine Kolašin, da dostave svoje prijave na Konkurs za raspodjelu sredstava  namijenjenih ženama koje žele da pokrenu ili razvijaju sopstveni biznis.

Opština Kolašin je sa programom podrške ženskom preduzetništvu krenula među prvima u Crnoj Gori  2019.godine.