POMOĆ STIGLA IZ LOVEČA: 100 trajnih maski i 400 rukavica

Lovech Town1

Grad pobratim Loveč iz Bugarske, nije zaboravio prijatelje iz Kolašina. Brzom poštom je stigla pomoć u zaštitnoj opremi koja itekako znači i zbog stvarnih potrebe ali i zbog ukazane pažnje.

Kako je kazao Milosav Bulatović, predsjednik opštine, iz Loveča je stiglo 100 maski i 400 rukavica.

  • Radi se o kvalitetnim trajnim maskama koje se peru i peglaju. Zbog problema u saobraćajnim komunikacijama, pomoć su poslali brzom poštom. Našim prijateljima iz Loveča je bilo stalo da pomoć što prije stigne do nas,Puno nam znači to što su se sjetili i na ovaj način potvrdili da smo u njima pronašli prave prijatelje, kazao je Bulatović.

Sporazum o saradnji

Sporazum o saradnji i Povelja o pobratimstvu je potpisana maja prošle godine nakon nekoliko radnih sastanaka koje su imali Kornelija Marinova, gradonačelnica Loveča i Milosav Bulatović,predsjednik opštine Kolašin. Dogovorena je saradnja u 6 oblasti i to obrazovanju,kulturi,sportu,turizmu, ekonomije i NVO sektoru.