Predsjednica Vuksanović se sastala sa šefom Delegacije Evropske unije Aivom Oravom

17.11.2017 posjeta ambasadora

Predsjednica Opštine Kolašin Željka Vuksanović se sastala sa šefom Delegacije Evropske unije Aivom Oravom i ambasadorima iz zemalja članica Evropske unije.

Na sastanku je bilo riječi o stanju u lokalnoj upravi Opštine Kolašin, potencijalima kolašinskog kraja i mogućnostima za privlačenje sredstava iz evropskih fondova. Predsjednica Vuksanović je šefa Delegacije Avia Orava upoznala sa stanjem zatečenim u lokalnoj samoupravi 2014. godine i naporima da se kroz reorganizaciju i racionalizaciju lokalne samouprave zajednica izvede iz krize. Takođe, predsjednica je šefa Delegacije EU i prisutne ambasadore upoznala sa opstrukcijama državnih organa sa kojima se lokalna vlast suočava i naporima da se te opstrukcije prevaziđu. Šef Delegacije Evropske unije i prisutni ambasadori su zajedno sa predstavnicima Opštine obišli šetalište pored Tare koje je finansirano od strane Evropske komisije.