Predsjednik Bulatović razgovarao sa Mihailom Trpkoskim, ambasadorom Sjeverne Makedonije u Crnoj Gori

17.03.2019 Bulatovic Trpkoski posjeta 2

Kako dobre medjudržavne odnose izmedju Crne Gore i Sjeverne Makedonije, potvrditi konkretnom saradnjom na lokalnom nivou, razgovarali su Mihailo Trpkoski amasador Sjeverne Makedonije u Crnoj Gori i Milosav Bulatović, predsjednik opštine koji ga je primio u svom kabinetu.

Ambasador Trpkoski je upoznao Bulatovića sa aktuelnom situacijom u Sjevernoj Makedoniji ističući uspjeh državne politike koja je Prespanskim sporazumom otvorila vrata evro-atlanskim integracijama i sačuvala makedonski identitet.On je istakao zahvalnost što je Crna Gora medju prvim ratifikovala sporazum o pristupanju Sjeverne Makedonije NATO-u i izrazio očekivanja da bi na decembarskom samitu NATO-a mogli postati 30-ta članica Saveza.

Cilj nam je da dobre odnose sa Crnom Gorom, potvrdimo i dobrom saradnjom na lokalnom nivou.Želim da se upoznam sa mogućnostima crnogorskih lokalnih zajednica i da na tim informacijama gradimo ekonomske, kulturne, sportske mostove sa crnogorskim opštinama,, istakao je ambasador Mihailo Trpkoski.

Konkretna saradnja Crne Gore i Makedonije, već se nedavno dogodila u Kolašinu kada su pripadnici Vojske Crne Gore i i Vojske Sjeverne Makedonije, imali zajedničku obuku u kasarni „Djuro Drašković“ i planisku obuku na Bjelasici.Na to je podsjetio i Milosav Bulatoović, predsjednik Opštine, koji je upoznao gosta sa prirodnim i ekonomskim karakteristikama opštine.Bulatović je naglasio da uslovi za ekonomsku saradnju postoje u drvopreradi i turizmu ali i u drugim oblastima.Dogovoreno je da se pronadju brzi i kvalitetni modeli razmjene informacija a konstatovano je da su i Kolašin i opština Radoviš već uključeni u projekte prekogranične saradnje.

Naš cilj je da sa idejama i projekcijama koje osmišljavamo u Kolašinu, „zakucamo“ na što više vrata i u Crnoj Gori ali i u regionu.Svjesni smo da vrijedimo onoliko koliko smo prisutni na drugim adresama.Zbog toga dosta očekujemo od razgovora sa gospodinom Trpkosikim jer Sjeverna Makedonija, može da bude prostor dokazivanja i uspjeha naših privrednih potencijala.Takodje su tu i pretpostavke za sportsku i kulturnu saradnju, naglasio je predsjednik Bulatović.

17.03.2019 Bulatovic Trpkoski posjeta 3