PREDSJEDNIK OPŠTINE MILOSAV BULATOVIĆ SA SARADNICIMA POSJETIO DOM ZDRAVLJA: zdravstvenim radnicima zahvalnost, gradjanima apel da budu još discplinovaniji

07.04.2020 Sastanak DOM ZDRAVLJA Korona

Dom zdravlja tehničkim kapacitetima, zaštitnom opremom,učincima ljekara i medicinskog osoblja i potrebnom organizacijom, uspijeva da odgovori svim izazovima koje je nametnula borba sa korona virusom.To je konstatovano na jučerašnjem radnom sastanku nakon obilaska Doma zdravlja od strane Milosava Bulatovića, predsjednika opštine sa saradnicima.

Kako je istakla Dragica Popović, direktorica Doma zdravlja i ljekari Jelena Zindović, Radovan Selić, Danka Marković, u ovoj ustanovi su učinili sve da prva linija odbrane od virusa bude spremna za ovaj izazov.Istakli su dobru saradnju sa svim opštinskim službama.Sa zadovoljstvom je konstatovano da „slučaj austrijskog vojnika“ kome je nakon dolaska u domovinu, konstatovano da je pozitivan na korona virus, nije donio teže posledice što potvrdju testiranja radnika hotela Sheraton,kasarne VCG kao i još nekih lokala kuda se kretao.Dolazak specijalista iz KC Podgorica je obustavljen u ovoj situaciji, hitnim slučajevima se zakazuje pregled u Podgorici i voze se kolima Doma zdravlja.Ne obilaze se zdravstveni punktovi na seoskom području već se organizuju obilasci po pozivu.Najavljeno je i potpisivanje protokola o dodatnoj saradnji sa Hitnom medicinskom zaštitom.

Milosav Bulatović, predsjednik opštine, Milan Djukić, predsjednik SO-e,potpredsjednici Bojan Kuburović i Danilo Medenica su izrazili zahvalnost rukovodstvu i ljekarima na učinku i organizovanosti koja se vidi od samog ulaska u ovu ustanovu.Ljekari daju sve od sebe i poseban su oslonac u teškoj borbi protiv korona virusa.Istaknuto je zadvoljstvo dosadašnjim načinom primjene mjera NKT ali uvijek može disciplinovanije i odgovornije.Sve je to rezultiralo time da u Kolašinu još nijresu registrovani slučajevi zaraze.Treba insitirati kod gradjana da radovi na imanjma ne budu razlog opuštanja.Radite na imanjima ali ne šetajte, poručeno je sastanka.

Ljekari Doma zdravlja su ukazali na obavezu evidencije svih „vikendaša“ koji trenutnu sve više dolaze u svoje stambene objekte u Dulovinama, Crkvinama, Lipovu, samom gradu.Čim dodju iz sredina u kojoj ima zaraženih, treba da dobiju rješenje o samoizolaciji i da se u „maloj varoši“ gdje još nema zaraženih, ne ponašaju opuštenije.Predstavnici opštine su istakli da su već reagovali na taj problem i da se preko predsjednika Mjesnih zajednica vodi evidencija o tome koliko je lica i odakle stiglo na njihovo područje.Takodje će i policija dodatno posvetiti pažnju tom problemu.