Predsjednik Skupštine opštine Kolašin čestitao Dan državnosti

Milan Djukic

Svim građanima opštine Kolašin i Crne Gore, u ime Skupštine opštine Kolašin i u svoje lično ime čestitam Dan državnosti!

13. jul je najveći državni praznik jer objedinjuje sve naše entitete koji tvore crnogorko građansko društvo. On nas uvijek podsjeća da narodna sloga i jedinstvo moraju biti iznad svake podjele i razdora. 

Istorija 13. jula nas podsjeća kako je crnogorski narod uzeo sudbinu u svoje ruke i stao rame uz rame sa najvećim narodima Evrope i svijeta. Antifašizam i narodni ustanak  širom Crne Gore 13. jula 1941. pokazali su ondašnjoj Evropi da nema velikih i malih naroda, već samo hrabrih i odlučnih, naspram onih koji koji su zažmurili na fašistički teror. Istorija je takođe pokazala da je tadašnja crnogorska hrabrost i odlučnost, bila presudna u obnovi crnogorske državnosti. Zbog istaknutog istorijskog nasleđa u borbi protiv fašizma, naš put u razvijenu Evropu treba da bude put ponosa i dostojanstva zbog žrtava koje smo kao narod priložili u borbi za slobodu. 

Srećan Dan državnosti!

Predsjednik Skupštine opštine Kolašin

mr Milan Đukić