PRIMJERI SARADNJE KOLAŠINA I ANDRIJEVICE: zajednički posadili hiljadu sadnica na Komovima

30.09.2019 Posumljavanje Komova Kolasin Andrijevica 1

Dosta je prostora za saradnju dva susjedna grada i dvije originalne „planinske varoši“ kao što su Kolašin i Andrijevica. Prije neki dana su ekolozi i ljubitelji prirode pokazali kako bi saradnja i zajednički projekti trebali da se podrazumijevaju – što češće i što uspješnije…

Sve opštine u Crnoj Gori su obilježile Dan Ekološke države unutar svojih opštinskih administracija i prostora samo su Kolašin i Andrijevica odlučili da toga dana budu zajedno na tački svoga spajanja koja se zove – Komovi. Na jednom mjestu su se učenici OŠ Risto Manojlović i SMŠ Braća Selić iz Kolašina, učenici OŠ Bajo Jojić i Srednje stručne škole iz Andrijevice. Mile Glavičanin, sekretar Sekretarijata za zaštitu životne sredine iz Kolašina, Radovan Đeković, direktor LTO Andrijevica i predsjednik tamošnjeg Planinarskog kluba Komovi, predstavnici opština i Komunalnih preduzeća.radnih jedinica Uprave za šumu, preduzeće Kubura promet iz Kolašina…

30.09.2019 Posumljavanje Komova Kolasin Andrijevica 2

Mikan Medenica izvršni direktor NVO Natura, kaže da je akcija u potpunosti uspjela i da je na prav način „spojila“ dva grada.

  • Zasadili smo hiljadu sadnica četinara koje nam je Uprava za šume, radna jedinica iz Kolašina, obezbijedila iz rasadnika u Trebaljevu. Najviše sadnica su zasadili najmladji odnosno osnovci i srednjoškolci iz Andrijevice i Kolašina jer su oni koji treba da nastave da brinu i o Komovima i o pošumljavanju. Dogovorili smo da napravimo plan zajedničkih ekoloških ali i drugih aktivnosti koje mogu realizovati dvije opštine, istakao je Mikan Medenica.

30.09.2019 Posumljavanje Komova Kolasin Andrijevica 3

30.09.2019 Posumljavanje Komova Kolasin Andrijevica 4

30.09.2019 Posumljavanje Komova Kolasin Andrijevica 5