SASTANAK TURISTIČKIH RADNIKA I RUKOVODSTVA OPŠTINE: što prije početi sa sistemima za vještačko osnježivanje skijaških staza

22.01.2020 Jezerine skijasi na polaznoj min

Nadležne institucije treba da sagledaju mogućnosti da se što prije počne sa stvaranjem uslova za vještačko osnježivanje skijaških staza. Treba pokušati da već naredne zime dio staza bude vještački osniježen. Aktuelna situacija sa nedostatkom snijega na Bjelasici, učinila je da će rezultati zimske turističke sezone biti ispod svakih očekivanja.

Ovo je dogovoreno na sastanku inicijativnog odbora turističkih radnika, rukovodstva opštine i turističke organizacije.Milosav Bulatović, predsjednik opštine je kazao da su svjesni koliko je nedostatak snijega ugrozio turističku privredu koja je itekako značajna za ekonomski život Kolašina.

  • Tu smo da sagledamo mogućnosti kako da pomognemo turističkoj privredi.Uputićemo inicijativu nadležnim organima da se što prije počne sa izgradnjom sistema za vještačko osnježivanje staza na Ski centru Kolašin 1600.Uskoro ćemo organizovati i sastanak sa predstavnicima državnih institucija da bi ubrzali početak radova na osnježivanju skijaškij staza jer je to sa aktuelnom klimom, uslov da opstane zimska turistička ponuda, kazao je Bulatović.

22.01.2020 Jezerine  skijasica min

  • Ovu zimsku turističku sezonu smatram već propalom jer ne mogu vikendi, pa sve da uslovim na planini budu najidealniji,u februaru i martu, značajnije popraviti bilanse.Problem je što gost koji ove godine zbog manjka snijega ode iz Kolašina na neki drugi zimski centar, on će ponovo ići tamo a Kolašinu „okrenuti ledja“.Jedini spas je da se što prije počne sa vještačkim osnježivanje, staza, kazao je Ljubiša Rakočević.

Aco Rakočević je pohvalio značjane turističke investicije na Bjelasici koje pozitivno mijenjaju turistički sjever i predložio da se ipak malo zastane i kompletiraju sadržaji koji su već izgradjeni.Sistemi za vještačko osnježivanje staza su trebali da prate i samu izgradnju staza a sada upućejemo apel da to što prije počne.Zoran Popović je naglasio da je osnježivanje staza složen i skup proces ali da sa njim treba početi što prije.On je insitirao i na obavezi kategorizacije turističkih objekata i obaveznom prijavljivanju gostiju, odnosno smanjenju neregistrovanih smještajnih kapaciteta.Boško Mirović je insitirao da se sazna da li je planirano da se sa vještačkim osnježivanjem počne 2021 ili 2022 godine kao i da se razmotre mogućnosti da se turističkim radnicima koji su pretrpjeli gubitke, omoguće određene olakšice.Aleksandar Vlahović, direktor LTO je ponovio stav koji su saopštili svi učesnici sastanka – da su pripreme za zimsku sezonu odrađene kvalitetno ali da je manjak snijega sve to obezvrijedio.Zbog toga je vještački snijeg, jedini spas za održavanje zimske turističke ponude, ocijenio je Vlahović.

22.01.2020 Jezerine uci se skijanje min