Sinjavinski maraton održan po osmi put: Na skijama od Kolašina do Žabljaka

20.03.2019 Sinjavinski maraton 1

Tradicija nekadašnjeg osvajanja planine na skijama koja se prije skoro pola vijeka počela dešavati u „izvodjenju“ pripadnika JNA i Teritorijalne odbrane, nastavljena je po osmi put. Preko 40 učesnika Osmog Sinjavinskog maratona su spojili Kolašin i Žabljak atraktivnim predjelima planine.

Prema riječima Mikana Medenice, izvršnog direktora NVO Natura koja je sa LTO i Crvenim krstom Kolašina i podrškom Opštine, organizator Sinjavinskog maratona, manifestacija je u potpunosti uspjela a pratili su je i povoljni meteo uslovi.

20.03.2019 Sinjavinski maraton 3

Kao i po tradiciji, start maratona je bio iz Gornjeg Lipova, krenulo se Vratlom, Ječmen Dolom, Previjom do katuna Pekovića.Zatim je staza maratona nasztavila Staračkim i Kliučačkim poljem,Konatama do Provalija nadomak Žabljaka.Učesnici maraton su imali pratnju posada Crvenog krsta na motornim sankama ali nikome pomoć nije trebala.Zabilježili smo i jednog „originalnog maratonca“ koji je polovinu staze, skoro 20 kilimetara, prešao u gumenim ćizmama i vunenim čarapama.Uveče je druženje i prepričavanje impresija sa maratona nastavljeno u žabljačkom hotelu „Lovac“, kazao je Medenica.

Sinjavinski maraton za neke ljubitelje ove planine je postao tradicija koja se čuva i za koju se priprema godinu dana.I ovoga puta su u nordijskom skijaškom rasporedu planinom Sinjavinom bili Boban Džim Brković, Božo Kovijanić, Ilija Raketić,Milan Marković, Janko Šćepanović,Darko Medenica, Dragutin Vuković,Živojin Pavlović Kengo,Blagoje Šćepanović,Aleksandar Puletić, Radoman Andjelić, Vojkan Dragović,Božo Milić, Nenad Bešić,Filip Žurić,Djoko Djinović.Bila je tu i Vesna Perović, dokazana zaljubljenica planina i visina…

20.03.2019 Sinjavinski maraton 2

Kako su istakli organizatori, nastojaće se da svake godine Sinjavinski maraton, dobija nove sadržaje zbog kojih će se svake polovine marta dolaziti u Kolašin i preko Sinjavine dolaziti do Žabljaka,Planiraju da maraton dobije i onaj isklljučivo sportsko takmičarski karakter ali i da se sačuva ovaj turističko-rekreativni.Sve te projekcije imaju za cilj da planina Sinjavina na karti raznovrsne crnogorske turističke ponude zauzme mjesti koje potencijalima zaslužuje…

20.03.2019 Sinjavinski maraton 4

20.03.2019 Sinjavinski maraton 5

20.03.2019 Sinjavinski maraton 6

20.03.2019 Sinjavinski maraton 7

20.03.2019 Sinjavinski maraton 8