Svim gradjanima Kolašina čestitam 13.jul, Dan državnosti i Dan ustanka naroda Crne Gore.

Bato

Kolašin je grad koji ima i ulicu 13-og jula ali i brojne druge adrese koje svjedoče da je naš grad ratna prijestonica Crne Gore.

Kolašin ima i ponosi se zgradom „stare škole“ u kojoj je 1943 godine održano zasijedanje ZAVNO-a Crne Gore i Boke, na kojem su vijećnici donesenim odlukama poništili odluke Podgoričke skupštine i gdje je poćela obnova državnosti Crne Gore.

Kolašin je i Breza, spomen kompleks koji priča kako su se okupatorske i izdajničke streljačke cijevi gledale osmjehom i hrabrošću.vjerujući da je njihova žrtva put do slobode.

Naš grad je i danas čuvar trinaestojulskih tekovina i neko ko razvojnim projektima snaži i afirmiše državnost Crne Gore.Tako će biti i u godinama koje su pred nama.Zastave antiašizma i državnosti pratiće razvojne iskorake našeg grada u kojima će se stvarati bolji uslovi za život u Kolašinu.

Milosav Bulatović, predsjednik Opštine Kolašin