Svim građankama i građanima Crne Gore, u svoje i ime Opštine Kolašin, čestitam 13. jul Dan državnosti.

Ovaj praznik je u našim kalendarima obilježen dvostrukim podvigom naše države: kada je 1878. priznata kao samostalna država i kada je 1941. počeo Opštenarodni ustanak protiv fašizma.

Oba ova događaja potvrda su trajnog opredjeljenja Crne Gore za slobodarske i demokratske vrijednosti do kojih je držala i onda, a s nesmanjenim intenzitetom drži i danas.

Združena jednim datumom, postignuća naših predaka predstavljaju simbol borbe za pravdu i oslobađanje od svih oblika tiranije.

Stoga, ovaj datum ostaje kao vječni izvor inspiracije i primjer sadašnjoj i svim budućim generacijama  o tome “kako treba s besmrtnošću zborit”.

Slava ustanicima protiv fašizma, građankama i građanima Crne Gore još jednom – srećni Dan državnosti i Dan ustanka.