UPRILIČENA PRIMOPREDAJA DUŽNOSTI, Marta Šćepanović i zvanično od Bulatovića preuzela upravljanje Kolašinom

15.06.2022 Marta i Bato primopredaja 1

Novoizabrana predsjednica Opštine Kolašin Marta Šćepanović danas je formalno stupila na tu dužnost, umjesto Milosava Bulatovića, koji je polovinom maja podnio ostavku, nakon što je pravosnažnom presudom osuđen na uslovnu kaznu zbog zloupotrebe službenog položaja.

Na zvaničnoj primopredaji dužnosti, simbolično upriličenoj u kabinetu predsjednice Opštine, Bulatović joj je poželio uspjeh u predstojećem radu za, kako je rekao, dobrobit grada.

Šćepanović je zahvalila Bulatoviću na srdačnom razgovoru i njegovom doprinosu razvoju kolašinske opštine u minule četiri godine, ocjenjujući da je upravljanje jednom lokalnom samopravom izuzetno izazovan i zahtjevan posao, naročito ako je riječ o gradu, kojem bi, kako je kazala, po razvojnim resursima pozavidjele i mnogo veće i ekonomski bogatije opštine, od Kolašina.

„Naša je Opština, medjutim, oduvijek bila u rukama vrijednih i odgovornih ljudi i biće mi posebna čast i zadovoljstvo da nakon deset godina od svog posljednjeg radnog angažmana u kolašinskoj lokalnoj samoupravi, sa većinom od njih ponovo saradjujem. Pred nama je zadatak da u narednom periodu najbolje što Kolašin ima, od ljudi do materijalnih dobara, stavimo u službu novog razvojnog ciklusa, koji će u duhu građanskih vrijednosti, našim sugrađanima osigurati bolju budućnost” – poručila je nova predsjednica Kolašina i tokom primopredaje dužnosti najavila transparentniji pristup u radu opštine, u cilju modernije, efikasnije i ka građanima orjentisane lokalne samouprave.

“Već u četvrtak, imamo prvi građanski sat “Otvoreno sa Opštinom” u okviru kojeg će građani dobiti priliku da u otvorenom i direktnom razgovoru sa rukovodstvom opštine, saopšte konkretne prijedloge, sugestije i probleme sa kojima se suočavaju, kako na selu tako i u gradu.. To će, ne samo ubrzati rješavanje brojnih otvorenih pitanja u funkcionisanju lokalne samouprave, već će doprinijeti proaktivnom učešću svih stanovnika Kolašina, u procesu donošenja odluka iz nadležnosti Opštine, ali i podići svijest građana o aktivnostima koje se realizuju na njenoj teritoriji“- zaključila je novoizabrana predsjednica.

15.06.2022 Marta i Bato primopredaja 2

Bulatoviću je na sjednici lokalnog Parlamenta održanoj 9. Juna, konstatovan prestanak mandata, nakon čega je Šćepanović, glasovima vladajuće većine, izabrana za novu predsjednicu Opštine. Prethodno je na sjednicama Izvršnog i Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista (DPS), Šćepanović jednoglasno predložena za tu funkciju.

Marta Šćepanović rođena je 1981. u Kolašinu. Diplomirala je na Pravnom fakultetu u Podgorici 2004. Pripravnički staž odradila je u kolašinskom Osnovnom sudu, nakon čega je obavljala funkcije sekretarke Sekretarijata za inspekcijske poslove, načelnice Komunalne policije i Glavne administratorke Opštine Kolašin. Od 2012. poslanica je u Skupštini Crne Gore. Bila je predsjednica Zakonodavnog odbora, članica Administrativnog i Odbora za bezbijednost, te članica stalne delegacije pri Interparlamentarnoj uniji. Predsjednica je opštinskog odbora DPS-a Kolašin i članica Glavnog odbora DPS.