X festival guslara

x festival guslara 26-27 2015

Deseti  festival srpskih guslara Crne Gore održan je u Kolašinu prethodnog vikenda.

 

U polufinalnoj večeri učestvovalo je 40 guslara iz svih krajeva Crne Gore, a nakon završenog takmičenja stručni žiri Saveza guslara utvrdio je rang listu.

Prvo mjesto je pripalo Zdravku Kneževiću iz guslarskog društva “Vojvoda Lazar Sočica” iz Plužina, drugo Ivanu Buliću iz guslarskog društva “Vojvoda Momčilo” sa Žabljaka, a treće Stevanu Vujačiću iz guslarskog društva “Vojvoda Mina Radović” iz Podgorice.

Ekipno, prvo mjesto je pripalo guslarskom društvu „Vojvoda Mina Radović“ iz Podgorice, drugo guslarskom društvu „Vojvoda Lazar Sočica“ iz Plužina, dok je treće mjesto pripalo  guslarskom društvu „Vojvoda Momčilo“ sa Žabljaka.

Festival je organizovao Savez guslara „Dušanovo carstvo“, a domaćin manifestacije je bilo guslarsko društvo „Starac Milutin“ iz Kolašina.